Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Gminny Ośrodek Kultury realizując zadanie – „Równanie szans w ogólnodostępnej edukacji muzycznej mieszkańców Gminy Goszczanów przy dofinansowaniu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zrealizował główny cel tegoż przedsięwzięcia.

Celem tym był zakup 7 instrumentów dętych na potrzeby orkiestry dętej Helikon.Pozyskane instrumenty rozbudowały skład instrumentalny orkiestry, tym samym przyczyniły się do stworzenia lepszych warunków do nauki gry, pożytecznego spędzania wolnego czasu  i wzbogacenia oferty kulturalnej dla mieszkańców Gminy Goszczanów.

Dzięki pozyskanym instrumentom wzmocnił się potencjał artystyczny i wykonawczy orkiestry. Poszerzony skład instrumentalny daje możliwość kształcenia
i umuzykalniania dzieci i młodzieży, doskonalenia techniki gry, poszerzania repertuaru i walorów brzmieniowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych, pragnących rozwijać swoje umiejętności muzyczne do skorzystania z nowych możliwości.